Dobitnici radioamaterskih diploma podijelili radost uspjeha

Posljednjih dana u siječnju u klub su pristigle diplome o postignutim rezultatima naših članova tijekom 2022. godine.

Nije iznenađenje, ovdje su 9A3TN, Boris i 9A2YF, Tiko jer njih dvojica najmarljivije “tipkaju” i istražuju radioamaterske prostore i tehnike.

Pred neki dan nas je Tiko izvještavao o poljskom balonu koji je letio iz Poljske prema jugu i sve je igledaloo da će, nošenn strujanjem zraka, dolebdjetii i do nas. No vjetar, koji se čudljivo i nepredvidivo mijenja još od pradavnih vremena, i ovog puta se “iskazao”: Izazvao je naglo pokretanje radioamaterskog balona na istok, oštećivanje balona i njegov pad. Kraj pokusa.

Diplome HRS-a
9A2YF je primio diplomu Hrvatskog radioamaterskog saveza za osvojeno 1. mjesti u natjecanju
9A CW VHF CONTEST u kategoriji Single operator low power tijekom 2022. godine.
9A3TN je primio diplomu Hrvatskog radioamaterskog saveza za osvojeno 1. mjesto u natjecanju
9A ACTIVITY CONTEST u kategoriji Single operator na 70 MHz

 

ERC diplome
European ros club, amateur radio group in digital modes je dodijelio prekrasne diplome Borisu, 9A3TN za dvosmjerne veze s 4000 različitih radio amaterskih postaja i odrađenih 1000 različitih europskih grid lokatora u digitalnom modu.

 

Obojica su s nama podijelili svoju radost povodom ovih uspjeha pa i svi u našem klubu osjećamo dio tog zadovoljstva.